Äriklass vs säästuarvuti

Kasutatud äriklassi sülearvuti eeliseid on palju ja siin artiklis toome välja olulisemad erinevused äriklassi ning odavama klassi sülearvutite vahel.

Protsessor:

Äriklassi sülearvutid kasutavad enamasti Intel protsessoreid, sest need on läbi aegade oma töökindlust tõestanud.Aga millise protsessoriga arvuti valida? Intel pakub, i3 , i5 ja i7 protsessoreid. i7 protsessoriga sülearvutid sobivad pigem kujundajatele, videotöötlejatele, projekteerijatele, aga ka kõigile teistele, kes kasutavad ressursimahukaid rakendusi. Tavakasutajatele soovitan valida i3 või i5 protsessori.

Mälu:

Enamasti on 4GB täiesti piisav, et Delfist uudiseid lugeda, meilidele vastata, Youtube’ist videoid vaadata ning väiksemamahulisi dokumente koostada. Kui arvutiga on plaan teha suuremaid töid, mis nõuavad rohkem ressursi siis on 4GB mälu vähe, 8 GB mälu, mida eelistab enamik meie kliente ja mis on paljudel arvutitel juba ka sees, sobib juba mahukamateks ettevõtmisteks. Õnneks äriklassi arvutitel on  enamasti 2 või enam mälupesa ja mälu lisamine on spetsialisti käes vaid paari minuti töö. Paljudel säästuarvutitel on vaid 1 mälupesa ja maksimum mälu maht 4GB, ja päris tüütu võib olla kui selgub, et mälu lisada ei saa.

Korpus:

Äriklassi sülearvutitel on vastupidav alumiiniumist, magneesiumist, karbonist või titaaniumist korpus ja sisseehitatud raam, mis kaitseb arvuti elutähtsaid osi. Odavama klassi sülearvuti korpus on aga plastikust või taolisest materjalist, mis kipub kiiresti kuluma ja põrutusel purunema. Lisaks on odavama klassi sülearvutitel läikiv ekraan, mis pole kaugeltki silmasõbralik.

Ekraan:

Äriklassi sülearvutid on reeglina silmasõbraliku matt ekraaniga.
Matt ekraan – see on on tõesti hea – sellega saab nii päikese käes kui ka laevalgustuse all töötada, ilma, et valgus segaks lugemist või filmivaatamist. Uuematel arvutitel leidub ka IPS ekraan, mille eesmärk on paranda vaatenurka ja värvide täpsust. Kui proovida kasutada üks päev läikivat ekraani ja teine päev matti ekraani, siis on juba kindlamast kindlam, et meeldima hakkab matt ekraan sest matt ekraanil valgus ei peegelda, mis on silmale parem.

Kõvaketas:

Enamik meie arvuteid on SSD kettaga, mis on võrreldes HDD-ga palju kiirem ja vastupidavam. HDD kettal on liikuvad osad, mille eluiga ei ole nii pikk võrreldes SSD kettaga, kus puuduvad liikuvad osad.

Lisad:

Ärkilassi sülearvutid on üldjuhul ka parema varustusega. Id-kaardi lugeja, bluetooth, mobiilse interneti tugi 3g ja 4g näol,klaviatuuri valgustus jpm.
Dokkimis võimalus, mis teeb kontoris arvutiga töötamise eriti lihtsaks. 

Hind:

Hind on muidugi ka vastav – äriklassi arvutitel hind uuena hakkab alates 900€st. Odava klassi arvuti kehvade komponentidega võib saada ka alla 400€.

Kasutatud arvuti puhul on võimalik saada korralik äriklassi arvuti, mis uuena maksab umbes 1000€ kõigest paarisaja euroga ja kindlasti on korraliku äriklassi sülearvuti tööiga pikem kui plastikust säästuarvuti oma. Sama kehtib ka iga muu asja kohta – Dacia on loomulikult odavam kui Mercedes.

Kokkuvõtteks:

Eks igaüks saab ise otsustada, kas valida  kallis ja kvaliteetne või odav ja mittekvaliteetne arvuti.
Äriklassi arvutid on kvaliteetsed ja vastupidavad kõikide näitajate ning detailide poolest. Kui odavama klassi sülearvutites on kasutusel võimalikult odavad komponendid, siis äriklassi omades on need küll hinnalt kallimad, kuid samal ajal vastupidavamad ja töökindlamad. Parem kõrgema resolutsiooniga, matt ekraan. Tugev korpus, mis peab vastu!

Meie pakume ka alternatiivi, kus saab mõistliku hinnaga kasutatud sülearvuti, mis on parimatest komponentidest ning mis on oma töövõimekust juba tõestanud eelmise omaniku käes. Meie tootevalikus olevad sülearvutid on pärit liisingfirmadest ja väiksematelt koostööpartneritelt üle Euroopa. Kõik arvutid meie tootevalikus on garantiiga, ning on eelnevalt läbinud põhjaliku testi ning põhjaliku hoolduse, mille käigus on ka installeeritud värske operatsioonisüsteem ja teostatud tolmupuhastus koos termopasta vahetusega.