Äriklass vs säästuarvuti

MEIE E-POE EELISED

KUI ÄRIKLASSI EELISED ON SELGED SIIS MEIE E-POEST LEIAB PARIMA VALIKU KASUTATUID ÄRIKLASSI SÜLEARVUTEID

SISENE E-POODI

Äriklass vs säästuarvuti


Kasutatud äriklassi sülearvuti eeliseid on palju ja siin artiklis toome välja olulisemad erinevused äriklassi ning odavama klassi sülearvutite vahel.

Ei oskagi kohe millestki alustada sest erinevusi on niivõrd palju ja raske on neid mingisugusesse järjekorda panna. Seega järjekord ei oma olulist rolli ja kõik on omamoodi väga tähtsad punktid.

Protsessor

Äriklassi arvutid kasutavad enamasti Intel protsessoreid sest need on läbi aegade oma töökindlust tõestanud. Intelil on ka olemas odavamaid protsessoreid, nagu näiteks Celeron aga äriklassi sülearvutid kasutavad siiski Intel Core 2 Duo , i3 , i5 ja i7 protsessoreid.

Mälu

Mälu ei olegi niivõrd oluline kuivõrd see, kui palju on arvuti emaplaadil mälupesasi ja kui palju arvuti üleüldse toetab mälu. Paljudel säästuarvutitel on vaid 1 mälupesa ja maksimum mälu maht 4GB. Enamasti on küll 4GB täiesti piisav, aga kui arvutiga on plaan teha suuremaid töid, mis nõuavad rohkem muutmälu siis on 4GB vähe ja päris tüütu võib olla kui selgub, et mälu lisada ei saa. Õnneks äriklassi arvutitel on  enamasti 2 või enam mälupesa ja mälu lisamine on spetsialisti käes vaid paari minuti töö.

Korpus

Äriklassi sülearvutitel on korpus tugev ja vastupidav. Enamasti koosneb see magneesium raamist. Tihtipeale säästuarvutid koosnevad vaid plastikust ja seal kipuvad kruvipesad ära murduma ning seetõttu hakkavad sellel näiteks hinged plastikut lõhkuma ja on vaid aja küsimus kui kuskilt murdub ära plastiku tükk. On palju odavaid arvuteid, millel hingede kohast arvutid lihtsalt lagunevad ära.

Ekraan:

Matt ekraan – see on on tõesti hea – sellega saab nii päikese käes kui ka laevalgustuse all töötada, ilma, et valgus segaks lugemist või filmivaatamist. Uuematel arvutitel leidub ka IPS ekraan, mille eesmärk on paranda vaatenurka ja värvide täpsust. Kui proovida kasutada üks päev läikivat ekraani ja teine päev matti ekraani, siis on juba kindlamast kindlam, et meeldima hakkab matt ekraan sest seda ei pea sättima koguaeg, et valgus ei peegeldaks jms. 

Disain ja ligipääsetavus

Säästuarvutitel on enamasti väga keeruline teostada mingisugust hooldust, kuna disain on kehva ja iga väiksemagi liigutuse jaoks tuleb emaplaat arvutist välja võtta ja, et see kätte saada tuleb kogu korpus laiali lammutada, mis võtab kindlasti jupp aega. Äriklassi arvutitel seevastu on disain hoolikalt läbimõeldud ja lihtsamate tegevuste jaoks, nagu näiteks ventilaatori tolmupuhastus, piisab ainult kaane või mõne kruvi eemaldamisest, et pääseda ligi ventilaatorile.

Hind

Hind on muidugi ka vastav – äriklassi arvutitel hind uuena hakkab alates 900€st. Odava klassi arvuti kehvade komponentidega võib saada ka alla 400€.

Kasutatud arvuti puhul on võimalik saada korralik äriklassi arvuti, mis uuena maksab umbes 1000€ kõigest paarisaja euroga ja kindlasti on korraliku äriklassi sülearvuti tööiga pikem kui plastikust säästuarvuti oma. Sama kehtib ka iga muu asja kohta – Dacia on loomulikult odavam kui Mercedes.

Kokkuvõtteks

Eks igaüks saab ise otsustada, kas valida  kallis ja kvaliteetne või odav ja mittekvaliteetne arvuti.

Meie pakume ka alternatiivi, kus saab mõistliku hinnaga kasutatud sülearvuti, mis on parimatest komponentidest ning mis on oma töövõimekust juba tõestanud eelmise omaniku käes. Meie tootevalikus olevad sülearvutid on pärit liisingfirmadest ja väiksematelt koostööpartneritelt üle Euroopa. Kõik arvutid meie tootevalikus on garantiiga, ning on eelnevalt läbinud põhjaliku testi ning põhjaliku hoolduse, mille käigus on ka installeeritud värske operatsioonisüsteem ja teostatud tolmupuhastus koos termopasta vahetusega.

 

Vaata meie äriklassi sülearvuteid – siit