Lenovo Thinkpad X250

Selles postituses kirjutan natukene lähemalt Lenovo Thinkpad X250 sülearvutist, kirjutan seda mida arvan, et tahaks ka lugeja teada enne arvuti ostmist. Kui tekib lisa küsimusi siis vastan neile alati hea meelega nii telefoni, e-maili kui facebook vahendusel.

Lisaks kõigele sellele teen ka meie tootevalikus olevatest kasutatud sülearvutitest paar kiiret klõpsu, et ka välimus oleks näha.

 

Protsessor:

Arvutil on viienda generatsiooni i5 protsessor kuid kui  täpsemalt numbreid vaadata siis valikus on i5-5200U (2,20Ghz) ja samuti on ka valikus  i5-5300U (2,30GHz). Nende kahe erinevus on nii minimaalne, et seda ei tasu isegi eriti võrrelda. Vaadates ka erinevaid arvustusi mida leiab internetis siis tundub, et ka erinevad arvustus portaalid ei näe nende kahe vahel erilist erinevust ja kummalgi ei ole märkimisväärset eelist.

Protsessori tähis “U” tähendab, et protsessor on väga voolusäästlik ja antud mudeli puhul või üle-üldse sülearvuti puhul on see väga hea kui arvuti protsessor ei koorma ülemäära akut kui seda jõudlust parasjagu pole vaja kuid samas kui tekib vajadus jõudluse järgi siis saab sülearvuti protsessor ka sellega üli hästi hakkama.

Mälu:

Meie e-poes ja ka kaupluses on seda arvutit saada nii 4GB kui ka 8GB mäluga. Mälu poolest meie soovitus oleks, et kui tegeled arvutis näiteks tavapärase internetis surfamisega, video vaatamise, muusika kuulmisega jne. siis kindlasti piisab arvutil 4GB mälust ja 8GB ei anna mingit suurt eelist. Kui aga tegeled arvutis mingi keerukamate programmidega näiteks töötled pilte või videosi ja soovid näitkeks hoida avatuna rohkem kui 10 interneti akent siis soovitame 8GB mälu sest programmid nagu google chrome sööb mälu päris usinasti kui hoiad rohkem aknaid korraga lahti.

Kõvaketas:

Arvutil on kõvaketta tüübiks SSD mis kiiruse poolest kiirem kui HDD ja seda märgatavalt. Kui minult kaupluses küsitakse kui palju see kiirust siis täpsemalt juurde annab siis mul on selle jaoks üsnagi lihtne näide mida ma saan kaupluses näidata ja nüüd üritan siis natukene seda lahti kirjeldada. Kui võtta samasugused arvutid hetkel siis võtame näiteks Thinkpad X250 sülearvuti ja kui ühel arvutil on sees 500GB HDD 7200rpm ja teisel on 128GB või ka 256GB SSD siis kui arvutid samal hetkel käima vajutada nupust siis SSD-ga arvuti käib ja saab juba netis ka surfata kui HDD-ga masin alles laeb faile käima. Vahe on orienteeruvalt 15 sekundit SSD puhul käivitus ajaks vs 45-60 sekundit HDD puhul. HDD eeliseks samas on suurus ja kui arvutid juba käivad siis olulisemad failid on nagunii juba laetud muutmälusse (RAM) ja siis ei pruugi seda vahet enam nii väga märgata.

Lenovo Thinkpad X250 meie e-poe valikus on ainult SSD-ga saadaval ja on olemas nii 128GB kui ka 256GB. Eks seda millist suurust just sinule on vaja pead juba ise otsustama. Minule isiklikult piisab 128GB kuna kasutan ka välist kõvaketast aga kui soovid arvutis rohkem nodi hoida siis kindlasti tasub 256GB juba koheselt võtta. Kui aga kohe ei suuda otsustada siis pole hullu sest kõvaketas on üsnagi lihtsasti vahetatav ja ka andmed saab kopeerida uuele kettale kui tulevikus plaan seda suurendada.

Ekraan:

Arvutil on 12,5″ tolline selge pildiga matt ekraan mis kindlasti on eeliseks just neile kes tahavad arvutit kaasas kanda ja matt ekraan on eriti mõnus suvel kuna see näitab ikka ekraanil toimuvat mitte iseenda peegeldust. Resolutsiooni osas on valikus nii 1366×768 (HD) kui ka 1920×1080 (FullHD). 12,5″ ekraani puhul on täitsa mõnus 1366×768 ekraan kuna selle pealt on mõnus lugeda ja ei pea silmi pingutama. FullHD puhul on Windows juba arvamusel, et peaks arvuti ekraani kasutama 125% suurendusega ja seda windows ka automaatselt teeb kuid loomulikult saab seda välja lülitada kuid siis on ikka kirja natukene ebamugav juba internetis lugeda. All pool piltides panen kõrvuti ka HD ja FullHD siis saab kohe aru milline on erinevus.

Graafika:

Arvutil on Intel HD 5500 videokaart  mis on mõeldud põhiliselt töö tegemiseks kuid ega see ei jää ka kuskil mujal väga hätta. Näiteks täiesti võimalik on selle videokaardiga ka väiksemat foto/video töötlust teha (ise teen ja saan hakkama). Samuti ise olen proovinud selle videokaardiga mängimist ja no täitsa mängitavad on laialt levinumad mängud kui arvestada tuleb, et pigem madala seadistusega kuna tegemist siiski ei ole mängimise jaoks mõeldud videokaardiga.

Lisad:

Veebikaamera 720p / Sõrmejälje lugeja / Klaviatuuri valgustus / SD kaardilugeja / ID kaardilugeja / 4G modem

Lisasi on masinal palju ja need paiguti erinevad meie kasutatud sülearvuti tootevalikus. Kindlasti tasub iga sülearvuti juures täpsemalt seda jälgida, et saaks kõik vajalik peale arvutile mida vajate. Samas ei tasu ka üle väga pingutada kuna tean omast kogemusest, et paljusi asju tegelikult ei kasuta kunagi. Väike näide – minu eelmisel sülearvutil oli 3G modem olemas ja ka sõrmejälje lugeja aga paari aasta jooksul millal ma seda kasutasin ma ei kasutanud neid mitte kordagi ja juba teinekord teadsin seda ja selle eest lisa raha ei hakanud välja käima.

Ühenduvus:

WIFI / Mini Displayport / USB 3.0 / VGA / LAN

Räägin siis natukene lahti sellised ühenduvused mis võivad tekitada küsimusi kuna ilmselt kõik teavad, et WIFI on interneti ühendamiseks juhtmevabalt ja LAN on juhtmega interneti ühendamise  jaoks ja sellega kogu see seletus piirdub. Kui vaadates näiteks USB 3.0 siis see on kõikide USB seadmete jaoks sobiv ja kiiruse poolest on ka see väga kiire ja väga mõnus on faile laadida näiteks mälupulgale.

Kõige rohkem küsimusi ilmselt tekitab Mini Displayport, et mis ime vidin see olla võiks siis. Tegemist on samalaadse asjaga nagu HDMI mis ilmselt on juba tuttavam nimetus. Täitsa saadaval on nii juhe kus ühes otsas on HDMI ja teises otsas on Mini Displayport ja teevad nad täpselt sama asja ehk siis edastavad nii pilti kui ka heli suurele monitorile või telekale. Seega seda ei tasu karta sest äriklassi sülearvutid tavaliselt eelistavad Displayporti millegi pärast. Ise kasutan ja julgen ka kindlalt soovitada.

Aku:

Oleme seda mudelit testinud siin keskmise koormuse juures ja oleme saanud aku kestvuseks üle 5 tunni. Meie ei kirjuta lihtsalt kestvuseks  “kuni xx tundi” vaid testime ikka päris päriselt akud üle ja tänu sellele on tulemus ka õige ja ei ole lihtsalt number. Loomulikult saaksime ka meie kestvuse pikemaks aga see tähendaks, et arvuti peaks lihtsalt seisma WIFI välja lülitatud ja ekraan kõige tumedama peal kuid aga selle infoga ju ei oleks kellelgi midagi peale hakata sest eesmärk on ikka arvutit kasutada.

Miinused & Plussid:

Üks miinus mis tasuks eraldi välja toomist on USB pesade arv mida on 2. Kelle jaoks on see miinus kelle jaoks mitte see jääb juba igaühe oma otsustada. Mina isiklikult  kasutan väliseid seadmeid suuremas koguses seega mina vajaks neid natuke rohkem. Kuid see võibolla minu isiklik eripära kuna ega teistelgi tootjatel neid rohkem pole 12,5″ arvuti puhul.

Plusside poolest on VÄGA suur eelis masina VÄGA tugev korpus

Kokkuvõte:

Lenovo Thinkpad X250 on väga sobilik sülearvuti inimesele kes hindab kerget kaalu ja vastupidavat korpust mis kannatab palju kaasaskandmist.