Mida meeles pidada ostes kasutatud arvutit

1it.ee Arvutipood pakub testitud ja hooldatud kasutatud sülearvuteid. Oleme välja toonud selles artiklis mida tasuks jälgida ostes endale kasutatud sülearvutit. Kasutatud arvuti juures ei ole mida erilist ja olulised on täpselt samad asjad mis ka uue arvuti puhul.

 

  1. Kas arvutit hakatakse kaasas kandma või pigem on arvuti kodus kasutamiseks. Sellest olenevalt saab selgeks kui suur peaks arvuti olema, kas väiksem ja kergem ehk 12“-14“ või suurem 15“-17“
  1. Kas hakkate enda arvutit kasutama töö ja niisama netis surfamiseks või ka mängimiseks ja graafika töötluseks. Siis saab kindlaks teha kas arvutil piisab intrigeeritud videokaardist või võiks olla eraldiseisev ja võimsam videokaart. Samas uuemad intrigeeritud Inteli videokaardid on ka üsna võimekad ja tihtipeale piisab nende võimekusest.
  1. Uuri kas müüja poolt on ka kasutatud arvutile garantii. Meie tootevalikus olevatel arvutitel on kõigil vähemalt 3 kuuline garantii ja paljudel uuematel mudelitel lausa 3 aastat.
  1. Millist hinda oled valmis välja käima sülearvuti eest ja mitmeks aastaks planeerid arvutit osta. Mõistlik on kasutatud arvuti valida umbes 3ks kuni isegi 5-ks aastaks.
  1. Kas arvuti on hooldatud ja testitud kogu riistvara? Meie poolt pakutavad tooted läbivad kõik enne müüki jõudmist põhjaliku kontrolli ja ka hoolduse. Kontrolli käigus testime kogu riistvara. Hoolduse käigus teostatakse nii värske operatsiooni süsteemi paigaldamine kui ka tolmupuhastus koos termopasta vahetusega.
  1. Millised ühendusvõimalused peaks arvutil olema? Kõigil sülearvutitel on loomulikult olemas WIFI ja USB aga kindlasti on mõnel kasutajal vaja natuke rohkem kui ainult need 2 ühendus võimalust. Näiteks HDMI, DisplayPort, LAN, VGA jne.
  1. Aku kestvus kasutatud sülearvutite puhul on väga erinev. Oleneb see sellest kas arvuti on paar kuud vana või juba 3 või enam aastat vana. Meie tootevaliku puhul on kõik akud läbinud ka kontrolli ja on täiesti töökorras. Aku kestvuse aeg täpsemalt oleneb juba mudelist ja kui vana arvuti täpselt on aga aku kestvus jääb vähemiku 2-10 tundi. Vastavalt siis vanematel arvutitel 2 tundi ja uuematel kuni 10 tundi

 

Oled otsustanud osta endale koraliku äriklassi kasutatud arvuti? Oled õiges kohas!

Meie kasutatud arvutite tootevalik asub – siin