Oled unistanud sülearvutist, mis kaaluks alla ühe kilo, kuid samas oleks piisavalt võimekas sinu toimetusteks ega maksaks tervet varandust?

Tutvustame siin just sellist sülearvutit – Fujitsu Lifebook U938.

Kindlasti on paljudele selline tootja nagu Fujitsu veidi võõram kui näiteks Lenovo, HP või Dell, kuid võib julgelt väita, et Fujitsu puhul on tegemist väga korraliku sülearvutitootjaga. 

Vaatame lähemalt, mida kujutab endast arvuti Fujitsu Lifebook U938, ning mis on selle kasutatuna soetamise eelised.

Ülikerge, aga suure jõudlusega sülearvuti

Fujitsu Lifebook U938 juures võib kõige muljetavaldavamaks pidada seda, et arvuti kaalub vähem kui 1 kg. Tootja infolehelt selgub, et selle kaal on täpselt 920 grammi. Päris tähelepanuväärne, eriti kui teada, et arvuti sisemuses peitub märkimisväärne jõudlus.

Fujitsu Lifebook U938 südameks on Inteli 8. generatsiooni i5 ja i7 protsessorid. Kaheksanda generatsiooni puhul tasub kindlasti välja tuua, et see toetab suurepäraselt ka kõige uuemat operatsioonisüsteemi Windows 11.

Sülearvuti puhul on oluline ka mälu – Fujitsu Lifebook U938 RAM-i lahenduseks on emaplaadile integreeritud 4 GB mälumahtu, samuti on arvutis üks tavaline DDR4-pesa, kuhu saab mälu vastavalt soovile juurde paigaldada. Maksimaalselt toetab sülearvuti 20 GB mälu. 

Kõvakettal mahupiiranguid ei ole, kuid formaadi poolest sobivad sellele sülearvutile M.2 kettad, mis ongi praegu kõige levinumad. 

Fujitsu Lifebook U938 ekraani suurus on 13,3 tolli ja resolutsioon FullHD (1920×1080). On ka puutetundliku ekraaniga mudeleid, mis kindlasti pakub teatud olukordades lisamugavust.

Väärt disain

Fujitsu Lifebook U938 kaunistab kena sale korpus, mis on saadaval kahes erinevas toonis. Võimalik on valida silmapaistev punane sülearvuti, mis näitab karakterit. Teise variandina on saada klassikaline must, mis sobib alati ja jätab kahtlemata soliidse mulje.

Avatud asendis on mõlemal sülearvutil domineerivaks värviks must. Klaviatuuri ja ka ekraani ümber on otsustatud klassikalise musta kasuks. Soliidse musta sülearvuti puhul ei paista see silma, kuid punase puhul muudab väljanägemise konkreetsemaks. Lisaks on arvuti tagumisel küljel tagasihoidliku suurusega logo, mis ei häiri ka peenema maitsega kodaniku silma.

 

Ka kasutatuna soetatult on Fujitsu Lifebook U938 küllaltki võimekas ning ei ole palju ülesandeid, mille täitmisega see hakkama ei saaks. Loomulikult sobib mudel kasutamiseks nii kontoris kui ka kodus. Mängude mängimiseks antud arvuti kõige parem ei ole, kuna selle ekraan on üpris väike. Samas on tänu SSD-kõvakettale tegemist väga kiire arvutiga.

Miks eelistada kasutatud sülearvutit?

Kasutatud sülearvuti või üldse kasutatud tehnika eelistamiseks on mitmeid põhjuseid.

Esiteks on tegemist keskkonnateadliku otsusega, mis aitab vähendada liigset tarbimist ja materjalide raiskamist.

Paljude kasutatud seadmete kohta võib julgelt öelda, et nendes on sees veel väga palju elu ning neid on täpselt sama mugav ja hea kasutada kui uut. Loomulikult võib korpusel olla kusagil mõni väike kriim või märgata pisut kulumist, kuid see ei takista seadme kasutamist.

Teine äärmiselt oluline punkt on toote hind. Kui vastsed mudelid võivad maksta 1000 eurot või enamgi, siis kasutatud arvutid on tavaliselt vähemalt 50 protsenti ehk poole võrra soodsamad. Hinna määravad sülearvuti vanus, kulumisaste ja mõned muud tegurid.

KKK ehk korduma kippuvad küsimused

Kasutatud arvuti ostmine võib alguses tunduda hirmus, kuid 1it arvutipoe spetsialistid ja klientide tagasiside kinnitavad, et tegemist on täiesti ohutu ja soodsa viisiga hankida endale “uus” arvuti.

Küll aga on tekkinud korduma kippuvaid küsimusi, mida kliendid esitavad ja millele anname siin vastused.

Kas kasutatud Fujitsu Lifebook U938 sülearvutil on midagi viga?

Seadmed on täielikult kontrollitud ja vigu arvutitel ei esine. Hinnad on odavamad, sest tegemist on kasutatud sülearvutitega, millle võib esineda kriimustusi või muid pisemaid kasutusjälgi. Ükski viga ei ole seotud riistvaralise poolega.

Mida peaksin jälgima kasutatud arvuti ostmisel?

Esiteks peate enda jaoks selgeks mõtlema, milliseid protsesse soovite arvutiga teha. Kui vajate arvutit vaid uudiste või e-kirjade lugemiseks, siis selle ülesandega saavad hakkama praktiliselt kõik arvutid. Kui soovite aga kiirust, siis peate jälgima protsessorit, mälu, videokaarti ja muid riistvaralisi komponente.

Millise sülearvuti peaksin endale valima?

Kui jääte sülearvuti valimisega hätta, siis meie kogenud spetsialistid on alati valmis aitama. Võite meile kirjutada, helistada või tulla salongi kohale. Leiame koos kindlasti lahenduse, mis vastab kliendi ootustele.

Praegu leiab 1it.ee valikust erinevate konfiguratsioonidega mudelit Fujitsu Lifebook U938. Valikus on erinevad protsessorid, mälud, kõvakettad ja ekraanid. Viska pilk peale ja leia just endale sobiv sülearvuti. 

Vaata Fujitsu lifebook U938 valikut e-poes