Sülearvutite ja operatsioonisüsteemide tüübid

Sülearvutite ja operatsioonisüsteemide tüübid

Sülearvutite ja operatsioonisüsteemide tüübid! millist valida? 

Lihtsaim viis mõelda, millist sülearvutit soovite, on valida operatsioonisüsteem. Kui soovite MacOS-i, mis on tarkvarasüsteemidest kõige elegantsem ja natukene erinev, saate valida ainult Apple’i masina. Windowsi sülearvutitel on saadaval kõige laiaulatuslikumad programmid ja rakendused, nii et kui teil on vaja programmi, mis on saadaval ainult Windowsis, on see teie jaoks valitud valik. Ja kui teil on vaja ainult sülearvutit tekstitöötluseks, veebibrauseriks ja nii edasi, siis võite Chromebooki poole minna.

Windows

Windowsiga on ikkagi kõige levinumad arvutid, tänu väga paljudele rakendustele ja kõige tuntumale kasutajaliidesele. Uusim versioon, Windows 10, ühendab traditsioonilise arvuti stiili (töölauarakendus programmide kaustadega), millel on tahvelarvuti laadil kuvatud rakenduseikoonide kujundus. See töötab ka hübriidsete sülearvutitega, kus ekraan lahutab või omakorda töötab nagu tablett. Windowsi masinad on puutetundlike ekraanidega (ekraanid mis on mõeldud seda pakkuma) või ilma, nii et see on iga kasutaja enda soov kas sellist endale soetada.

Chromebookid

Google’i operatsioonisüsteem on lihtne kasutada, aga samas ka natukene imelik. See oli algselt mõeldud töötama ainult siis, kui teie sülearvuti oli Internetiga ühendatud. Eelduseks oli, et kogu raske töötlemine toimub pilves, nii et sülearvuti ei vajand võimast kiipi, vähendades sellega kulusid oluliselt. Kuid peamised programmid (Google’i e-post, dokument, arvutustabel ja esitlus tarkvara) toimivad suuresti ka siis, kui olete võrguühenduseta. Mõned Chromebookid töötavad ka Android-rakendustega.

MacBookid

Apple teeb oma arvutite jaoks riistvara ja tarkvara, mille tulemuseks on integreeritud süsteem, mis töötab ilusti, aga parandused on kulukad kui need peaksid esinema.Mackid on põhiliselt loodud loovate inimeste jaoks. Aga kahjuks on Mackidel probleem programmide ühenduvusega mis teeb nende kasutuse raskendatuks, sest suuremat sorti tegevusi toimub Windowsi alusel. Puuteekraaniga MacBooke ei ole (äkki kunagi nad selle teevad), samuti ei ole ühtegi SIM-kaardi pesa pidevaks Interneti-ühenduseks.

 

Toomas

22.05.2018