Tähelepanekud Lenovo Thinkpad T460 kohta

Lenovo T460 on töökindel sülearvuti mis on valmistatud väga vastupidavatest materjalidest. Aga eks kirjutame siin natuke rohkem lahti ka miks just see arvuti on sinule hea. Alustame olulisemast.

Arvutil on kuuenda põlvkonna i5 protsessor mis saab cpubenchmark.net testide järgi isegi rohkem punkte kui nii mõnigi i7 protsessor. Seega võib üsna kindlalt öelda, et arvuti sisemuses peidab ennast väga võimas protsessor.

Eks äriklassi sülearvutitel enamasti ikka jälgitakse, et see protsessor oleks ikka piisava võimekusega sest äriklassi masinate hinnad kipuvad uuena üsnagi krõbedad olema siis loomulikult pannakse selle raha eest sinna võimalikult palju rammu ka. Eks tootjate vahel on ka paras konkureerimine ja tipp mudelid üritatakse ikka konkurentidest paremad teha.

Liigume siis edasi näiteks mälu juurde antud arvutile . Antud mudelile on võimalik lisada kuni 32GB muutmälu. Kas seda vaja? Sellise muutmälu suuruse juures kindlasti tead sa ise kas sul on seda vaja või mitte.  Kuid kui oled mitte päris ulme programmeerija või videotöötleja siis arvan, et piisab 4 kuni 8GB.  Isiklikult sain hakkama 4GB mäluga kuid kuna mulle meeldib üsa palju interneti browseri aknaid avada siis see kipub seda mälu palju sööma ja lisasin 4GB juurde. No kindel on see, et 8GB on minu jaoks igati asjalik ja sellest rohkem ma ei kujuta ette millal mul võiks vaja minna kuna seda 8GB pole kunagi täis suutnud sööta.

Seega mälu kokkuvõtteks võib öelda, et minu soovitus alustada 4GB ja siis juba vajadusel saab seda igal ajahetkel vaid paari minutiga juurde lisada.

Ketta kohapealt natuke võib hirmutada see, et arvutil on endiselt 500GB HDD mis on suts aeglasem kui uuemad SSD kettad. Kuid olgem ausad, tegemist on siiski õnneks üsnagi kiire 7200RPM kõvakettaga ja kui juba suurfirma IT gurudon valinud sellised töö arvutid ja ka Leovo insenerid on sellise valiku teinud siis arvan, et igati TIP-TOP.

HDD eelised on suur mahutavus ja andmeid saab taastada ka peale seda kui kettale on mõni viga tekkinud.  Ise eelistan SSD ketast kuna mul paljud asjad on juba pikemat aega pilves ja kodus sahtlis oleval välisel kõvakettal. Üks natuke jama asi on SSD puhul see, et see on pisike ja kui see kunagi sureb siis sealt ei ole võimalik ühtegi faili taastada erinevalt HDD-st.

Arvutil on 14“ HD (1366×768) matt ekraan. Matt ekraan on täpselt see mida sa vajad see on seda väärt, et sa valiksid selle.

Videokaardiks on arvutil Intel HD 520 mis on vägagi optimaalne kui oled selline mitte mängur ja ei tegele ka igapäevaselt modelleerimise/projekteerimisega. Intel videokaartide puhul on minu arust väga positiivne, et aku kestvus on tunduvalt parem kui NVIDIA või AMD videokaartide puhul. Mina eelistan igal juhul Intelilt kuna tegelen küll modelleerimise kuid siiski pigem hobi korras ja aku kestvus on minule olulisem.

Aku kestvus antud masinal on uskumatult hea. Kasutatud kujul aku näitab internetis FullHD filmi vaadates kestuseks üle 7 tunni. Eks aku kestvus oleneb mis ja kui palju taustal protsesse toimub kuid siiski päris muljetavaldava tulemuse sain enda arust.

Üks minule oluline lisa võimalus on ka  see, et arvuti on dokkimis võimalusega. Ilma selle funktsioonita oleks täitsa tüütu igal hommikul tööle jõudes hakata ühendame monitori, hiirt, printerit jne. Täitsa mõnus ja asjalik lisa on see ja seda leiab tõesti ainult õigel äriklassi aparaadilt

Väga suur eelis on selle masina puhul see kuigi meie e-poes on ta müügis kasutatuna siis on arvutil siiski üsnagi soliidne Lenovo garantii jääk seega praktiliselt uueväärse arvuti saab kasutatud sülearvuti hinnaga.  Vaata kohe ja otsusta kiirelt sest arvuti võib ja peagi olla laost otsas.